#

Wózki widłowe

  • 10 lipca 2018

Wydaje się, że rynek wózków widłowych ma obecnie szeroką ofertę urządzeń, które pomogą nam na wykonywanie ciężkich prac. Zastosowanie ich może być zróżnicowane, jednak zawsze trzeba wybierać model, który zostanie dopasowany do naszych potrzeb. Należy więc zastanowić się jakie potrzeby są dla nas najważniejsze.

Co trzeba brać pod uwagę?

Między innymi należy zwrócić uwagę na napęd wózka magazynowego, funkcje dodatkowe, koszty zakupu i użytkowania czy będzie to wózek spalinowy czy elektryczny.

Tutaj istotne znaczenie ma między innymi to jaki będzie miała charakter praca, którą będzie się wykonywać, czy będą to zadania wykonywane na otwartym powietrzu czy może praca, która będzie realizowana w zamkniętym pomieszczeniu. Place budowy, przeładunek towaru na parkingach czy w magazynach otwartych. Każda praca będzie miała inny charakter i dlatego należy myśleć o dopasowaniu wózkach do konkretnego zadania jakie będzie się wykonywać. Trzeba również zwracać uwagę na to, że nie we wszystkich przypadkach możliwe będzie wykonywanie pracy w budynku i ta kwestia jak wiadomo ma istotne znaczenie. W przypadku różnych powierzchni składowania raczej lepiej sprawdzają się wózki elektryczne, które nie mają tak wielu ograniczeń i od strony praktycznej sprawdzą się lepiej.

Wózek widłowy na specjalne zadania.

Jeśli chodzi o wózek, który będzie miał osiągnąć wyjątkową efektywność najlepiej szukać takich propozycji, które mają specjalne funkcje i w ten sposób taka maszyna jeszcze lepiej będzie dopasowana do naszych potrzeb. Warto sobie rozważać w jakich warunkach chcemy użytkować dany wózek. Czy będzie nam zależeć na małym rozmiarze i dobrej skrętności, by nim manewrować miedzy półkami czy raczej potrzebujemy sprzętu może bardziej topornego, ale gwarantującego nam odpowiednią wytrzymałość na bardzo duże i ciężkie ładunki?

Wózek widłowy kupiony czy na wynajmie?

Na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi nie możemy uzyskać, ponieważ dobry wybór bezpośrednio związany musi być z charakterem działalności i częstotliwości wykorzystania wózki czy chęci inwestowania w środki trwałe. Dlatego trzeba kalkulować obie opcje biorąc pod uwagę zakres wykonywanych prac jak i finansowe aspekty takiego zakupu, dlatego takowe kwestie muszą być brane pod uwagę.