Wózki magazynowe

#

Sprawny sprzęt, dobra kadra

  • 12 lipca 2018

Jeśli chodzi o dobrze działające firmy najczęściej stoi za nią dobrze funkcjonująca kadra oraz świetny sprzęt. Obecnie, gdy chodzi o dostępne na rynku maszyny oferta jest bardzo szeroka i jak się okazuje trudno będzie wybrać jedno rozwiązanie, które będzie nam odpowiadało i będzie dobrze dopasowane do naszych potrzeb. Magazyny oraz hale montażowe nie mogą obyć się bez wózków widłowych. Do tych najczęściej obecnie wybieranych zaliczyć możemy wózki spalinowe oraz elektryczne. Warto wiedzieć czym będą się różnić i jaki z nich wybrać, by pracował najlepiej.

SPALINOWE WÓZKI WIDŁOWE

Wózki spalinowe charakteryzują się tym, że są przede wszystkim uniwersalne. W zależności od modelu można będzie je wykorzystywać do różnych prac. Od kompaktowych do takich, które będą w stanie poradzić sobie nawet z bardzo ciężkimi materiałami. Mówi się o tym, że będą one doskonale współpracować z człowiekiem. Są łatwe i wygodne w obsłudze, dlatego pracownik, który będzie na nich pracował będzie z nich rzeczywiście zadowolony. Charakteryzują się one również bardzo dużą wytrzymałością i dlatego warto się na nie zdecydować. to na co również można zwracać uwagę to fakt, żę nowoczesne maszyny są wykonywane tak, że będą one bezpieczne dla użytkownika i spełnią również normy w zakresie emitowanego hałasu czy szkodliwych substancji.

ELEKTRYCZNE WÓZKI WIDŁOWE

Podstawową zaletą maszyn elektrycznych będzie to, że używać ich można tam, gdzie obowiązkowy będzie niski poziom hałasu oraz w takich miejscach, w których ze względu na emisję szkodliwych spalin zakazane będzie używanie wózków spalinowych oraz gazowych. Jeśli będziemy wybierać wynajem wózków elektrycznych zagwarantować sobie można wydajną pracę przy jednocześnie niskim nakładzie kosztów. Maszyny, które są napędzane elektrycznie są wytrzymałe i stosunkowo tanie w używaniu. Dobrej jakości napęd trójfazowy to gwarancja, że nawet przez osiem godzin będzie można wózek używać. Wózki elektryczne używane są również jako bardziej stabilne i co najważniejsze w obsłudze łatwiejsze. Można wtedy nimi wygodnie manewrować.